Wycieczki szkolne do Aquaparku Besenova
Wycieczki szkolne do Aquaparku Besenova
Wypoczynek w basenach
Wypoczynek w basenach
Wczesna rezerwacja - oszczędzasz do 13%
Wczesna rezerwacja - oszczędzasz do 13%

Podaruj podróż marzeń

Sprawdź opinie na Opineo!

Opinie o BT KRAKUS - AquaSki Travel na Opineo.pl

Okolica Gino Paradise Besenova

Demianowska Jaskinia Wolności

Demianowska Jaskinia Wolności jest najczęściej zwiedzaną jaskinią na Słowacji. Usytuowana jest w Dolinie Demianowskiej. Odkryto ją w roku 1921, a udostępniono dla zwiedzających w roku 1924. Wejście do jaskini leży na wysokości 870 m n.p.m. Przestrzenie podziemne jaskini wytworzyła rzeczka Demianówka, która płynie w niej na odcinku 2 km. Taki fragment jaskini jest udostępniony.

Demianowska Jaskinia Wolności posiada ciekawy system korytarzy, podziemnych sieni i budowli oraz bogatą dekorację z sopli. W podziemiu można podziwiać stalagmity, stalaktyty, wodospady kamienne, jeziorka z perłami, Przepaść Skoczków, a także wodospad jaskiniowy o długości 60 m lub organy jaskiniowe – zbiór stalagmitów, które po uderzeniu w nie, wydobywają z siebie dźwięki gamy. Korytarz Cierpienia nie jest szerszy niż rozpiętość naszych ramion, wysoki jest zaś na 160 cm. Od 1993 roku Demianowska Jaskinia Wolności jest narodowym zabytkiem kulturalnym i odbywają się w niej pobyty speleoklimatyczne, głównie dla chorych dzieci.
Temperatura w jaskini waha się od 6 do 7 °C, a wilgotność powietrza wynosi około 95 - 97%. W jaskini należy pokonać ponad 900 schodów.

Zwiedzanie jaskini trwa 1 - 1,5 godz, w zależności od trasy.

Demianowska Jaskinia Wolności Demianowska Jaskinia Wolności

Sprawdź inne miejsca na udany wypoczynek